AHOJ PRZYGODO!!! Już teraz możesz przywieść do domu własnoręcznie złowionego Dorsza!!

Czy kiedykolwiek myślałeś, że łowienie ryb to nuda? Nic bardziej mylnego, z New Challenge przeżyjesz niezapomnianą morską przygodę. Nigdy nie miałeś do czynienia z wędkarstwem morskim, nie posiadasz odpowiedniego sprzętu czy pozwoleń – nic się nie martw, załatwiamy wszystko co jest niezbędne do połowów. Jedyne czego potrzebujesz to dobry humor, odpowiednie ubranie i dowód osobisty. Nasza załoga zapewni Ci profesjonalną pomoc, podczas całego rejsu.

W kwietniowy weekend odbyła się organizowana przez naszą firmę wyprawa na połów dorsza. Wyjazd odbył się do Darłowa, gdzie od samego początku przywitała nas słoneczna, lecz bardzo wietrzna pogoda. W dniu jutrzejszym o 5:00 rano mieliśmy wypłynąć w morze na 10 godzinny rejs. Warunki pogodowe, były niestety przeciwko nam, już późnym wieczorem dostaliśmy informację na temat sztormu. Kapitanat w Darłowie wydał ogłoszenie o zakazie wypłynięcia w morze. Uczestnicy wyprawy jednak nie porzucili nadziei. Następnego dnia zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na oddaloną o 100 m od ośrodka plażę, w celu podziwiania ponad 3 metrowych fal rozbijających się o falochrony.

Kolejno udaliśmy się do portu w celu zasięgnięcia informacji na temat warunków pogodowych na następny dzień, była to nasza druga, a zarazem ostatnia szansa na wyjście w morze. Tak! Udało się!! Dostaliśmy wiadomość o zmieniającej się pogodzie i możliwości wypłynięcia w rejs następnego dnia. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni, rozpierała ich energia oraz radość, podczas obiadu nagrodzili to brawami. Po obiedzie udaliśmy się do lokalnej cukierni na najlepsze na wybrzeżu gofry oraz na zakupy do lokalnych sklepików. W szampańskich humorach wróciliśmy do Ośrodka, gdzie przy akompaniamencie gitary oraz doskonałym towarzystwie, spędziliśmy wspaniały wieczór.

dorsz-2-obr

Następnego dnia o godz. 04:45 odbyło się śniadanie, pomimo wczesnej pory ku mojemu zdziwieniu nikt się nie spóźnił, a wręcz przeciwnie większość była wcześniej. Dużą grupą, bo aż 50 osobową udaliśmy się w stronę portu, gdzie czekały na nas wcześniej zamówione kutry. Zwarci i gotowi, wsiedliśmy na kutry i czekaliśmy na otwarcie Mostu (dzieli Darłowo na Wschodnie i Zachodnie) tylko on dzielił nas od Bałtyku. Punktualnie o godz. 06:00 most został podniesiony, a jednostki pływackie, kolejno wyruszały w pełne morze. Nie da się opowiedzieć wrażeń z całego rejsu! Uczestnicy wyprawy mogli pochwalić się z pewnością swoją zdobyczą, rekordzista złowił aż 39 sztuk dorsza. Jeżeli ty również chcesz przeżyć niezapomnianą morską przygodę, zapraszamy na nasze wyjazdy. Z New Challenge wyprawa zakończy się wędkarskim sukcesem!!!