Bądź tam razem z New Challenge – Chorwacja 2018

Wyspa Krk – Vrbnik – Zlahtina

Bądź tam razem z New Challenge. Chorwacja 2018.

Oferta: http://newchallenge.pl/chorwacja-wycieczka-dla-aktywnych-50-1/

 Wyspa Krk jest jedną z największych wysp w Chorwacji. Linia brzegowa tworzy liczne malownicze zatoczki . Wschodnie wybrzeże jest bardziej pagórkowate, kamieniste , pozbawione roślinności z dość stromymi klifami. Zachodnia część wyspy jest łagodniejsza i bardziej zielona. Krk oferuje turystom bardzo dużo piaszczystych plaż. Po przejechaniu słynnego mostu na wyspę Krk trafiamy do pierwszej miejscowości na wyspie; Omiśalj, niewielkiego miasteczka z piękną starówką. Kilka kilometrów dalej napotykamy na kolejne miasteczka takie  jak:  Njivice, czy Krk. W Krk znajduje się :

Katedra Wniebowzięcia NMP oraz zamek Frankopanów.

Po wschodniej stronie wyspy , lezy miasteczko Vrbnik do którego udamy się podczas naszej podróży  po Riwierze Kvarnerskiej.  Malowniczo położone na stromej skale, 50 m nad morzem skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przez wiele kolejnych stuleci Vrbnik był siedzibą głagolaszy, chorwackich duchownych. W sklepach można zakupić przedmioty ozdobione głagolicą – np. poduszki z wyszywanymi literami.

Atrakcje miasteczka Vrbnik:

Plac Vrbnickiego Statutu

Kaplica św. Antoniego Padewskiego

Kaplica św. Marcina

Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP z XV w.

Przy ul. Glavaća wznosi się tzw. Pałac Baćina , należący niegdyś do rodziny Frankopanów.

Zlahtina – najlepsze wino Riwiery Kvarnerskiej.

Okolice Vrbnika słyną z uprawy winogron i produkcji wina – Zlahtina.

Latem i jesienią życie skupia się wokół zbiorów i produkcji trunku. Miejscowi swoje miasteczko porównują do kiści winogron, na które składają się wąskie uliczki pnące się w górę lub w stromo w dół. W miasteczku znajduje się jedna z najwęższych uliczek w Europie, ma szerokość równą długości damskiego ramienia.

Bądź razem z Nami tego lata na Wyspie Krk. Chorwacja 2018, Wyspa Krk, Vrbnik, Zlahtina.