Bezpieczne Ferie 2017 z New Challenge

W związku ze zbliżającymi się feriami warto pomyśleć o ubezpieczeniu siebie i swoich bliskich podczas wypadów na narty. Ubezpieczenie to tak samo, jak i podróżne, opiera się przede wszystkim na pokryciu kosztów leczenia za granicą. W polisie na zimowy wyjazd powinny znaleźć się koszty ratownictwa, następstwa nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Z takim pakietem każdy Nasz wyjazd przebiegnie bez zbędnych komplikacji.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia co oznaczają podstawowe skróty, które zawarte są w polisie:

   KL – Koszty Leczenia;

   KR – Koszty Ratownictwa i Poszukiwań;

   Ass – Assistance;

   NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków;

   OC – Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym;

   BP – Bagaż Podróżny;

   SS – Sprzęt Sportowy.

 

ubiezpieczenie-polisa-na-narty-jpg

Co powinna zawierać polisa na narty?

KL, KR i Ass  to podstawowy pakiet ubezpieczeniowy na narty. Ubezpieczenie kosztów leczenia sprawia, że Nasz budżet nie zostanie obciążony wysokimi kosztami opieki medycznej poza granicami Naszego kraju. W wielu kurortach narciarskich, znajdujących się w niewielkich miejscowościach, możesz nie znaleźć publicznych ośrodków zdrowia i konieczne będzie skorzystanie z prywatnej opieki medycznej, której EKUZ nie obejmuje. Do pokrycia takich kosztów również zobowiązuje się ubezpieczyciel. Mając wykupioną polisę narciarską, razem z kosztami leczenia możesz liczyć także na ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań w górach oraz na przydatną pomoc assistance. Mają one uzupełniać podstawową opiekę, gwarantując kompleksową opiekę w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku wymagającego leczenia.

NNW

W wielu ubezpieczalniach Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków uwzględniane są już w podstawowym wariancie polisy, jednak kupując ubezpieczenie, upewnij się czy na pewno tak jest.

OC

Na stoku często dochodzi do wypadków, jeżeli nikomu nic się na stało, wystarczy „przepraszam” i można ruszać dalej. Trochę gorzej będzie wyglądać sytuacja, jeżeli dojdzie do poważnej kontuzji. Gdy to Ty jesteś sprawcą zdarzenia, powinieneś upewnić się, czy spowodowana szkoda nie przyniesie długotrwałych skutków. Może się okazać, że potrzebne będzie długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Takie rzeczy kosztują i to niemało, a więc poszkodowany może domagać się pokrycia poniesionych kosztów. Właśnie w takiej sytuacji zadziała ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

BP i SS

Ubezpieczenia bagażu podróżnego i sprzętu sportowego są analogicznymi opcjami w zawieranej polisie. Obydwa chronią Ciebie na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty mienia. Aby otrzymać odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt lub bagaż musi być on pod bezpośrednią opieką Twoją lub osoby za to odpowiedzialnej, np. przewoźnika, przechowalni bagażu itp.

Kup polisę na narty

Pełna ochrona powinna zawierać wyżej wymienione składniki. Zawarcie wszystkich opcji spowoduje podwyżkę ceny, jednak nie na tyle, żeby był to dla Ciebie znaczący wydatek, w porównaniu z kosztami szkód, do których może dojść podczas wyjazdu narciarskiego.

 

Jak mówi przysłowie lepiej zapobiegać niż leczyć … w związku z tym upewnij się, że wybrana przez Ciebie oferta zimowych wakacji zawiera już w cenie ubezpieczenie na narty, jeżeli nie to warto takie dokupić. My dla ułatwienia wam życia i zaoszczędzenia niepotrzebnych stresów we wszystkich Naszych ofertach dajemy wam taki pakiecik w cenie 😉 Bezpiecznego i beztroskiego białego szaleństwa życzy wam team New Challenge

NARTY DLA CAŁEJ RODZINY TYLKO Z NEW CHALLENGE. ZIMOWE OFERTY JUŻ W SPRZEDAŻY, ZOBACZ: