Spędź z Nami super rodzinną majówkę!

Jak spędzić udaną majówkę? Oto nasze cenne rady. Nie przegapcie tego wiosennego weekendu, dajcie się ponieść marzeniom.

1. Rodzinnie, na rowerze, w górach, we Lwowie – nieważne w które miejsce wybierzecie się z przyjaciółmi, z rodziną na majówkowy wyjazd, ważne abyście w codziennej bieganinie znaleźli czas dla siebie i swoich najbliższych. Wspólna majówka to wspólne celebrowanie posiłków, spacerów, zabaw, rozmów. Wycieczka rowerowa zapewni Wam ruch, zdrowe, piękne ciało, świeżość umysłu, oraz możliwość odkrywania przyrody. Wybierzecie się razem z najmłodszymi na super wyprawę rowerową w Pieniny lub też do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Po solidnym wysiłku pozwólcie sobie na zjedzenie pysznych lodów śmietankowych, które będą super zakończeniem wspólnej rowerowej wyprawy. Odpoczynek na zielonej trawce sprawi, że rodzina powróci do domu wypoczęta, uśmiechnięta i zadowolona. Sprawcie, aby tegoroczna majówka wzmocniła Wasze więzi rodzinne, dostarczyła wielu przeżyć oraz przyniosła najbliższym ukojenie i prawdziwy relaks.

majowka_1

2. Kosz piknikowy – do lasu czy nad jezioro bardzo przydatnym elementem waszej wyprawy będą nie tylko rowery, ale także duży kosz piknikowy na Wasze piknikowe przysmaki. Zapakujcie Wasze ulubione przekąski i napoje, z uśmiechem na twarzy wyruszajcie ku przygodzie.

majowka_2

3. Gdzie na majówkę z dziećmi? Jadąc z najmłodszymi nie warto fundować im dalekich, egzotycznych podróży (na to przyjdzie jeszcze czas). Najlepiej pojechać tam gdzie jest przyroda, las, mnóstwo zieleni, dla nich będzie to istny raj na ziemi. Polecamy wyjazdy w Pieniny, w okolice Beskidu Żywieckiego, czy tez do Rabki-Zdrój, na krótki wiosenny spacer po okolicy. Jeśli nie możecie wyjechać z miasta, udajcie się do urokliwego Lasku Wolskiego, krakowskiego Zoo czy do cudownej Puszczy Niepołomickiej. To będzie prawdziwa frajda dla całej rodziny. Na naszym fb polecamy opis szlaków rowerowych biegnących przez puszczę.

majowka_3

4. Zapomnijcie o istnieniu słowa stres. Pełen chill out, luz oraz relaks na zielonej trawce. Problemy zostawcie daleko od siebie, rozwiążecie je po weekendzie. Na to także przyjdzie odpowiednia pora.

majowka_4

5. Lista rzeczy do zabrania – bardzo ważnym jest przygotowanie takiej listy, często znajduje się na niej wszystko, tylko nie to, co na prawdę może być potrzebne. Najważniejsze to : odpowiednia wiosenna, nieprzemakalna kurtka (pogoda może być jeszcze dość kapryśna), krem z filtrem (to nie żart, może wyjść za chmur także słońce), okulary przeciwsłoneczne, właściwe obuwie, oraz dobra książkę. Weekend majowy to także czas na nadrobienie zaległości książkowych, warto sięgnąć po kilka podróżniczych nowości: „Siedem razy świat” świetna książka opisująca najdalsze podróże po Hawajach, Nowej Zelandii czy Japonii autorstwa pary dziennikarzy Aleksandry i Jacka Pawlickich, czy po książkę Pawła Smoleńskiego „Zielone Migdały” – książka opisująca Kurdystan i świat Kurdów.

majowka_5

6. Samochodem, samolotem, autokarem? Ważne by wyruszając w podróż samochodem ominąć największe korki, dlatego należy wyruszyć jak najwcześniej rano. Podróżując z dziećmi pamiętajcie, że dzieci często marudzą w aucie czego przyczyną jest zwykła nuda. Wymyślcie grę samochodową, w którą zaangażujecie maluchy, układajcie śmieszne wierszyki, twórzcie nowe nazwy mijanych miejscowości, wypatrujcie ciekawych punktów na Waszej drodze. Będzie śmiesznie, ciekawie i przyjemnie, a humor nie przestanie Wam dopisywać. Zróbcie postój na pyszne wiosenne przekąski: twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem czy kruchą bagietkę z jajkiem, pomidorem i świeżym szczypiorkiem. Pychota!!!
Na wysokościach także może być bardzo odkrywczo z najmłodszymi. Zapewne wiele pytań zadawanych przez dzieci nie pozwoli Nam zmrużyć oka ani na chwilę. Wykorzystajcie ten czas na wytłumaczenie praw aerodynamiki i fizyki. Połączenie nauki i zabawą i relaksem, czego można chcieć więcej?

majowka_6

7. Czas na bycie razem. Nie uciekajcie więc na wyjeździe od siebie, tylko wspólnie grajcie w piłkę, bawcie się w chowanego, pływajcie, przygotujcie wspólnie poranne śniadanie. To bardzo zbliża i spowalnia biegnący czas. Na majówce obowiązuje zasada: nie ma z góry narzuconego programu, nie ma spieszenia się. Postarajcie się cieszyć każdą chwilą – truskawki, kino, zoo, spacer, leżakowanie. Robicie to na co tylko macie ochotę, a czas wcale nie pędzi.

majowka_7

8. Swoboda i drzemka. Chcesz chwili na krótką drzemkę? Wygodny hamak, kosz biwakowy i cisza wkoło. Na majówce nie ma rygoru!! Wszystko jest dozwolone.

majowka_8