Szerokości z New Challenge

W dobie tanich lotów istnieją wśród Nas zwolennicy podróżowania autokarem, którzy doceniają magię tego rodzaju transportu oraz możliwość podziwiania pięknych widoków. Z racji zbliżających się wakacji wzrasta liczba osób podróżujących autokarami. W związku z tym przyjrzyjmy się bezpieczeństwu w tym środku transportu, a także zapoznajmy się z kilkoma radami dzięki, którym Nasza podróż będzie komfortowa i bezpieczna.

Każdy autokar zanim wyjedzie z bazy jest sprawdzany przez profesjonalistów, którzy sprawdzają każdy jego elementy zaczynając od opon, a kończąc na silniku. Autokary przechodzą również systematyczne przeglądy techniczne, szczegółowo odnotowywane w dokumentacji technicznej. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich Naszych pasażerów przed podróżą wzywamy funkcjonariuszy Policji, aby mogli oni dokonać sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz oceny trzeźwości kierowcy. Ponadto jeżeli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, wszyscy pasażerowie w czasie jazdy powinni mieć je zapięte. Przejścia w autokarze powinny pozostawać wolne, tak aby w razie jakiegokolwiek zagrożenia można było bez przeszkód, w krótkim czasie opuścić środek transportu. Jak w każdej dziedzinie życia, tak samo i tu ogromne znaczenie ma tzw. czynnik ludzki. Z uwagi na to zatrudniamy tylko doświadczonych, odpowiedzialnych i znających się na samochodach kierowców. Dzienny czas prowadzenia pojazdu przez kierowcę nie może przekraczać 9 godzin, a maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy wynosi 4 godziny 30 minut. Przerwa w prowadzeniu pojazdu powinna wynosić co najmniej 45 minut, z tego właśnie względu w czasie jazdy robione są przerwy na odpoczynek podczas, którego pasażerowie mogą rozprostować nogi i odpocząć przy dobrej kawie.

NewChallenge-autokar-2

Długa podróż może być mecząca, w związku z tym mamy dla Ciebie kilka rad, które na pewno Ci ją uprzyjemnią 😉
1. Nie przeciążaj kręgosłupa Podczas dłuższej podróży spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej, przez co kręgosłup zaczyna dawać się we znaki gdyż długotrwały ucisk na zakończenia nerwowe powoduje ból. W celu uniknięcia tego należy ustawić fotel tak, aby ciężar ciała przesunąć z ud na pośladki. Zaopatrz się w poduszkę w kształcie rogala, zapobiega ona nadwyrężeniu mięśni wokół kręgosłupa szyjnego. Podczas przerw w podróży pospaceruj 5-10 minut, aby rozprostować kości.
2. Podczas podróży pij dużo wody mineralnej, unikaj alkoholu.
3. Co jakiś czas wyciągnij nogi przed siebie, nie krzyżuj ich.
4. Od czasu do czasu rozmasuj nogi od kostek do kolan.
5. Załóż lekkie, niekrępujące ubranie, bez ściągaczy. Aby uniknąć obrzęków nóg, włóż wygodne buty z szerokimi noskami by swobodnie poruszać palcami.
6. Możliwość oglądania ciekawych filmów, słuchania muzyki, zorganizowania karaoke.

Jak widać podróż własnym samochodem bywa mało komfortowa, przede wszystkim musimy pomyśleć o zmienniku, który przejmie od nas kierownicę. Tymczasem autokar jest wygodny, a dzięki doskonale zaplanowanej trasie zawsze dotrze na czas. Ponadto wypadki z udziałem autokarów należą do rzadkości – stanowią tylko 2% wszystkich kolizji drogowych. Biorąc pod uwagę wszystkie te rzeczy najlepszy wybór, to podróż autokarem. Do zobaczenia na trasie 😉